Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ken Lawrence Explorer (Kendi Çapımda)

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Lütiye Ken Lawrence Explorer (Kendi Çapımda)

Evet en sonunda temmuzdan beri uğraştığım projem sonlandı...
    aslında hala birkaç sorunumuz olsa da sizlerle yapım aşamasında
    çektiğim fotoları paylaşmak istedim... kesim işlemlerini marangoz
    yaptı.. cilayı da öyle.. ancak cila hiç hoş olmadı usta baştan savma
    yaptığı için tek kat yapmış ilk geldiğinde yapışyapıştı... ilerde
    üşenmeyip düzeltirim umarım

bu da ses kaydı
    nothing else matters ı bypass çaldım diğerleri rp200 ile direk bilgisayara onboard ses kartından kayıttır...

sağ alt köşede zaman doluyo ondan sonra kırmızı download linki var ordan indiriyoruz beyler..

buyrun başlıyoruz....
    ilk önce mygitar dan gaza geliyoruz arkaşdaşlar... "Ben de yaparım ki olm nolcak" diye... sonra gaz kaçmadan hemen malzemeleri alıyoruz... ben akçaağaçtan yapacaktım bizim buralarda bulamadım.. gittim 10 tl ye dışbudak aldım o da en az akçaağaç kadar sert bir ağaçtır.. aceleci insanız ya gaz da var agacı aldığım gibi zımparaya sokmadan hemen explorer kalıbını çizdim üstüne resmini de çektim gördüğünüz üzere sonra tabi zımparaylan silindi bi daha çizmek mecburiyetinde kaldım...

sonra marangoza koştum direk kestirdim alttaki gibi oldu...

tabi şimdi böyle anlatıyorum hemencecik yapmış gibi ama dedğim gibi temmuzdan beri bu işlerdeyim.. yani size hızlı çekim yapıyorum

sonra dedim ben kendim oyarım manyetik deliklerini falan...
    hiç kolay iş değil... marangoza gitmişken keşke ona yaptırsaydım dedim çok kereler hatta bi tanesini deldikten sonra isyana geldim yeter ulan diye... öteki deliği marangoz açtı...

bu sırada mydukkandan siparişlerim gelmişti... fiyatları şu şekil;
    Sipariş edilen ürünler
    KDV Adet Fiyat İndirim Toplam
    Artec Super Power HO Serisi/HOB 112F (Sap) Siyah 12,81 YTL
    Artec Super Power HO Serisi/HOB 112R (Köprü) Siyah 12,08 YTL
    Maxtone TN-E/Standart 2,19 YTL
    SX Dr.Parts EBR7/BK - Siyah 19,46 YTL
    SX Dr.Parts EMH7004/BK (Black) 28,11 YTL
    SX Dr.Parts MNB3 Metal Knobs/BK (Black) 10,53 YTL
    SX Dr.Parts PNB2/BK - Black %2,00 10,97 YTL

ebaydan da sap aldım kendisi 30$ kargosu da 20$.. 50$ a sap ta tamam oldu... hongkongtan geldi... ucuz parçalar evet zaten profesyonel bir şey değil de kendimi tatmin etmek için giriştim bu işe...

sonra sapı kestirip delikleri deldirmek için tekrar marangoza...

sonrası uzun bir bekleyiş boya için... yaptığıda adam gibi bi iş olsa... 2 ay bekletti beni ve son hafta boyayıp cilalayıp (ki çok berbat olmuş) başından salladı beni sevgili marangoz arkadaşımız ama yinede sağolsun varolsun o olmadan bitmezdi bu gitar...

daha sonrası benim lehim ve elektronik becerime kalmıştı

5 kiloya yakın bir ağırlığı var(geçik de olabilir)...
    köprüler arası biraz geniş oldu bilemedim onu ayarlamadan aceleye getirip göz kararı yapmıştım... saptaki truss rod kapaınıda kendim yaptım disketler vardı ya eskiden onlardan birini kestim gerçekten güzel oldu bence

jack girişi ve arka kapak için hoşuma giden bi parçaya rastlamadığım için şimdilik ikiside açıkta
    yaşadığım en büyük dert sap gövdeye biraz fazla paraleldi ve teller çok yüksek kalmıştı... ancak sap yatağının altını birazcık macunla doldurup gerekli eğimi sağladım sayılır..
    dört dörtlük bir gitar olmadı boya ve sap canımı sıktı ancak uğraştığıma deydi... ilerde vakit buldukça üzerindeki düzeltmelere devam edeceğim...
    manyetikler artec ve en az cort x2 *** ses verdiklerini iddia ediyorum...
    sıkılmayıp konuyu buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim..
    sevgiler sagılar.. her daim gitarla kalın...

Son güncelleyen Leventation; 24-02-2009, 01:10.

oofff kardeş sen ne yapmışsın.vallahi benide gaza getirdin yazın bende bi randy rhoads kasa yaparım.tüm komple maliyet kaçe patladı?

Yorum

valla tam olarak söyleyemem ancak 200 civarı birşeylerdi... kendim tatmin oldum... o paha biçilemez
      Son güncelleyen Leventation; 24-02-2009, 01:10.

Yorum

Vallahi imrendim. Eline sağlık arkadaşım
        Bir kaç kayıt linki koysan? Merak ettim.
        Son güncelleyen GuNMaN; 10-03-2009, 13:44. Sebep: Türkçe'miz

Yorum

Yalnız bunu görünce "ne var bende yaparım oğlum" şeklinde bende gaza geldim acayip
          Son güncelleyen GuNMaN; 10-03-2009, 13:45. Sebep: Türkçe'miz

Yorum

Arch isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            valla imrendim eline sağlık arkadasım
            bi kaç kayıt linki koysan merak ettim
            Bir ara onu da koyacağım inşallah arkadaşım... Bu günlük bu kadar
            komşular (ah ulan ahhh) rahatsız oluyolar

hadi herkes gitar yapsın yapamam ben yok
            Son güncelleyen GuNMaN; 10-03-2009, 13:45. Sebep: Türkçe'miz

Yorum

Planını nerden edindin acaba gitarın gövdenin?

Yorum

Arkadaşlar hiç gaza gelmeyin oldukça zor bir iş! Senide tebrik ederim leventation dediğin gibi cila hiç olmamış ağaç renginde kalması veya siyaha boyanması benim tercihim olurdu.Bu aralar benimde kafamda lespaul veya telecaster yapmak var işim seninki kadar zor değil çünkü babam sağolsun marangoz yani atölyede çalışacağım ancak telecaster çok önemli olmasada lespaul un ölçüleri yok elimde

Yorum

Güzel bir iş olmuş.
                  2. askı girişi gözükmüyor unuttunmu takmadınmı.Sapın ordaki.

Yorum

shnicx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Planını nerden edindin acaba gitarın gövdenin?
                    lütiye bölümünde bir konunun cevaplarında linkler vardı sanki çok aramıştım yalnız bulabilmek için kimbilir şimdi nerelerdedir

sapın ordaki askı yeri de gitarın arkasında arkadaşım o resme bakarsan göreceksin...
                    Son güncelleyen Leventation; 18-01-2009, 11:55.

Yorum

gitar boyadan falan esp fx serisine benzemiş.pedala 200 ytl yatıracağıma bi v kasa gitarım daha olur

Yorum

bu yaz bende bi gitar yapma konusunda gaza geldim aşırı. aynen semihd in dedigi gibi bir pedala vericegime 200 ytl yi o kadar paraya bir gitarım daha olur razorback düşündüm ama aşar sanki onun kasası falan? bi dean ml,jackson kelly ya da bi explorer tarzı birşey olabilir sanırım ama

Yorum

beyler size kalmış o gövdenin tasarımı kendiniz bile tasarlayıp yapabilirsiniz... illa exp lespaul kelly olmasına gerek yok.. yapım aşamasında araştırırken çok rastlamıştım öyle kendi çizip yapanlara..

yarın falan da ses örneklerini eklicem o zaman daha iyi yorumlar bekliyorum
                          Son güncelleyen Leventation; 18-01-2009, 11:54.

Yorum

dostum ellerin sağlık, tanrı hayatın boyunca gayretini senden esirgemesin
                            tebrik ediyorum resmen, kıskanıyorum içten
                            birşey çok kafama takıldı.. hatta beni böyle bir işe kalkışmaktan en çok alıkoyan olay diyebiliriz..
                            yaptığın gövdeye sapı oturtmak çok zorlu uzun falan bir işlem oluyor mu? yoksa düz koyduktan sonra problem yok tarzı bir durum mu oluyor onun dışında sap oturtma işlemini kendin mi yaptın yoksa yine yardım aldın mı bilmek isterim cevaplarsan sevinirim..
                            birde keşke üzerine bir takım desenler bezeseydin herşey çok daha cool olurmuş

Yorum

eline emeğine sağlık süper görünüyo ama şu sap olayından çekinmesem ben girişcem fakat onun tam ayarlarını nası oturtcas ?
                              **** daha hafif bi ağac ne seçebiliriz? ve kurutma işlemini yapabilirmiyiz acaba? bir de ilk başta ki zımpara niye gerekli ki?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X